Mgr. Tomáš Tesař, MBA (1989)

Narozen 1989 v Ostravě.

Studoval Matematické metody v ekonomice na Slezské univerzitě v Opavě a Aplikace matematiky v ekonomii na Univerzitě Palackého v Olomouci.

„Matematika je i v boji – když je jich více jak pět, utíkám.“ Tomáš Tesař

V osmi letech začal dělat Shotokan karate. Líbil se mu pohyb, bavili ho kamarádi, ale neseděl mu přísně hierarchický styl a vidina povinného páskování jednou za rok.

U sportu zůstal i dalších pět let, když od deseti do patnácti chodil hrát 3x týdně tenis. Hrál hodně a dobře, ale nebavily ho soutěže. Bylo to opět spíše o pohybu a radosti ze hry.

Když nehrál tenis, tak se věnoval sportovním aktivitám v tábornickém oddílu mládeže BVU v Ostravě Přívozu. Několikrát týdně se v oddílu věnovali různým táborovým hrám a také florbalu, fotbalu, chodili do přírody a také pořádali soutěže v boji u kůlu.

Při studiích na VŠ chodil několikrát týdně plavat a běhat a přes panický strach z výšek začal slézat horolezecké stěny.

„Výšek se bojím pořád, ale na těch stěnách jsem si poprvé uvědomil, že strach jde zvládnout.“ Tomáš Tesař

Krav Maga

Se sebeobranou koketoval už na vysoké škole, ale od roku 2010 se věnuje naplno cvičení Krava Maga. Díky fyzické připravenosti a citu pro pohyb už v roce 2012 absolvoval instruktorský kurz. Jednalo se o kurz pod vedením zahraničních lektorů Emmanuela Ayache a Franklyna Hartkampa a Tomáš se stal prvním certifikovaným instruktorem Krava Maga Global v Ostravě. Více o kurzu se dozvíte tady…

V témže roce prošel instruktorským update kurzem, kterým je ověřována kvalita instruktorů a jejich profesní růst. Instruktorský update vedl Rune Lind, ředitel KMG z Norska. Instruktor, který by tento kurz neabsolvoval, by přišel o licenci Krav Maga Global. Tyto update kurzy Tomáš absolvuje úspěšně každý rok.

V zimě 2013 absolvoval Tomáš Graduate Weekend s nejvyšší personou Krav Maga Global, s Eyalem Yanilovem. Yanilov je přímým žákem a následníkem zakladatele Krav Maga pana Imi Lichtenfelda. Tato akce byla opět zaměřená na zvýšení kvalifikace

a výkonnosti instruktorů.

„Nejlepší boj je ten, který jsem nemusel bojovat. Ale když už musím, tak se nedám levně.“ Tomáš Tesař

V roce 2014 se Tomáš rozhodl zaměřit i na sebeobranu dětí a prošel instruktorským kurzem v Izraeli. Pod vedením Zeeva Cohena úspěšně absolvoval a stal se prvním certifikovaným instruktorem se zaměřením na děti v Ostravě v rámci Krav Maga Global.

V současné době je Tomáš Tesař držitelem technického stupně G2, který získal v Izraelské Netanii. Netania je místo, kde žil a tvořil zakladatel Krav Maga Imi Lichtenfeld.

 

Certifikáty