Mgr. Tomáš Tesař, MBA (1989)

Narozen 1989 v Ostravě.

Studoval Matematické metody v ekonomice na Slezské univerzitě v Opavě a Aplikace matematiky v ekonomii na Univerzitě Palackého v Olomouci.

„Matematika je i v boji – když je jich více jak pět, utíkám.“ Tomáš Tesař

V osmi letech začal dělat Shotokan karate. Líbil se mu pohyb, bavili ho kamarádi, ale neseděl mu přísně hierarchický styl a vidina povinného páskování jednou za rok.

U sportu zůstal i dalších pět let, když od deseti do patnácti chodil hrát 3x týdně tenis. Hrál hodně a dobře, ale nebavily ho soutěže. Bylo to opět spíše o pohybu a radosti ze hry.

Když nehrál tenis, tak se věnoval sportovním aktivitám v tábornickém oddílu mládeže BVU v Ostravě Přívozu. Několikrát týdně se v oddílu věnovali různým táborovým hrám a také florbalu, fotbalu, chodili do přírody a také pořádali soutěže v boji u kůlu.

Při studiích na VŠ chodil několikrát týdně plavat a běhat a přes panický strach z výšek začal slézat horolezecké stěny.

„Výšek se bojím pořád, ale na těch stěnách jsem si poprvé uvědomil, že strach jde zvládnout.“ Tomáš Tesař

Krav Maga

Se sebeobranou koketoval už na vysoké škole, ale od roku 2010 se věnuje naplno cvičení Krava Maga. Díky fyzické připravenosti a citu pro pohyb už v roce 2012 absolvoval instruktorský kurz. Jednalo se o kurz pod vedením zahraničních lektorů Emmanuela Ayache a Franklyna Hartkampa a Tomáš se stal prvním certifikovaným instruktorem Krava Maga Global v Ostravě. Více o kurzu se dozvíte tady…

V témže roce prošel instruktorským update kurzem, kterým je ověřována kvalita instruktorů a jejich profesní růst. Instruktorský update vedl Rune Lind, ředitel KMG z Norska. Instruktor, který by tento kurz neabsolvoval, by přišel o licenci Krav Maga Global. Tyto update kurzy Tomáš absolvuje úspěšně každý rok.

„Nejlepší boj je ten, který jsem nemusel bojovat. Ale když už musím, tak se nedám levně.“ Tomáš Tesař

V roce 2014 se Tomáš rozhodl zaměřit i na sebeobranu dětí a prošel instruktorským kurzem v Izraeli. Pod vedením Zeeva Cohena úspěšně absolvoval instruktorský kurz a stal se prvním certifikovaným instruktorem se zaměřením na děti v Ostravě v rámci Krav Maga Global.

Následně se v Izraeli účastnil náročného Graduate kempu pod vedením Eyala Yanilova a členů Global Teamu. Tento kemp byl zakončen testováním, které Tomáš úspěšně zvládl a stal se držitelem technického stupně G2. Jako jeden z mála měl Tomáš v rámci návštěvi Izraele možnost navštivt hrob samotného zakladatele Krav Maga Imiho Lichtenfelda.

Zkušenosti pro své tréninky Tomáš nabírá i mimo organizaci KMG. Když dostal pozvání od svého kamaráda vycestovat na tři týdny do Kalifornie a trénovat pod vyjímečným instruktorem Shlomim Katzem neváhal ani minutu. Shlomi Katz se věnuje většinu svého života bojovým sportům a taktéž byl hlavním instruktorem protiteroristické jednotky LOTAR.

Konec roku 2015 se nesl v duchu návštěvy Německa. U našich západních sousedů proběhel instruktorský kurz Combat Mindset pod vedením světové špičky Norského instruktora Ole Boe. Combat Mindset patří mezi nejnáročnější kurzy, které KMG svým instruktorům poskytuje. V České Republice jsou pouze 4 instruktoři, kteří prošli tímto kurzem!

„Cogito ergo sum.“ René Descartes

Fyzická náplň je jen jedna z mnoha částí, kterým se Tomáš na tréninku věnuje. Jeho oblíbeným citátem je „Cogito ergo sum“ a tím se řídí i během svých tréninků. Když se naskytla příležitost vycestovat do Anglie a učit se od Roryho Millera, celosvětově uznávané autority v oblasti reálného násili, bylo rozhodnutí jasné. Nezbývá než konstatovat, že kurz v Anglii byl skvěle připraven, jak po teoretické, tak praktické části. Spousta nových poznatků, použitelných pro trénink.

Do Izrale se Tomáš opět vrátil o dva roky později společně s dalšími českými kolegy. Česká výprava přijala soukromé pozvání KMG HQ a vydala se trénovat s nejlepším mezi nejlepšími samotným Eyalem Yanilovem. Spousta nových informací a podnětů pro vedení tréninku! Návštěva Izraele byla zakončena náročným testováním – úspěšně na technický stupeň G3!

Certifikáty