PhDr. Bc. Lubomír Češek, 3. dan Ju Jitsu, policejní psycholog, lektor tělesné a speciální přípravy

Požádali jsme odborníka PhDr. Bc. Lubomíra Češka, ať pro nás udělá seminář na téma přiměřenosti sebeobrany. Probírali jsme profilové typy možných agresorů, rozebírali jsme, jakou techniku je možné v kterém případě použít. Je důležité znát právní předpisy.

Přednáška byla velmi zajímavá a to především díky dlouholetým zkušenostem přednášejícího. Dozvěděli jsme se, jak se v modelových situacích zachovat a co případně v sebeobraně můžeme, nebo nemůžeme udělat.

Techniky mohou být nebezpečné

V kurzech Krav Maga Ostrava učíme lidi, jak se bránit. Učíme se maximálně efektivně
a rychle zastavit útok. Ubránit se. Mnohé techniky však mohou být nebezpečné a proto je důležité vědět, co způsobují a jak hodně mohou ublížit. Tato znalost je důležitá proto, aby nebyly použity bezdůvodně.

Vyhněte se konfliktu

Platí, že nejlepší boj je ten, který jste nemuseli bojovat. Kterému jste se mohli úplně vyhnout. Ne vždy to však jde. Je proto dobré předvídat, co  můžete od možného útočníka čekat. A také je velmi důležité vědět, jak se přiměřeně bránit. Slovíčko přiměřeně je velmi důležité, protože pokud bude sebeobrana nepřiměřená, tak budete muset nést důsledky.

Krav Maga Ostrava neučí jen techniky použitelné v boji.

Krav Maga Ostrava není běžným kurzem, kde se naučíte rvát. Dozvíte se mnohem více, kurzy jsou pojímány velmi komplexně.

A co vy? Chcete se také naučit bránit?
Připravujeme nový kurz, zavolejte si o více informací – kontakt Krav Maga Ostrava.