Seminář Aachen - Ole Boe

Zleva: Ruda Kotrč (Hradec Kralové), Tomáš Tesař (Ostrava), Ole Boe a Petr Mazal (Mladá Boleslav)

Listopad byl ve znamení speciálního Mental Conditioning kurzu určeném pro instruktory. Spolu s několika kolegy z české republiky jsem měl možnost v německém Aachen stát po boku světové KMG špičky – Eyala Yanilova a Ole Boema. Doposud jsme pouze čtyři lokální instruktoři s MCIC specifikací.

 

Armádní dohled – Ole Boe padl na misi v Afghánistánu do zajetí Talibanu.

Ole Boe má nejen doktorát z kognitivní psychologie ale primárně reálné bojové zkušenosti z mezinárodních misí. Několik let vede semináře a školení pro speciální armádní jednotky.

Kurz byl zaměřen na psychické zvládání stresu při napadení a aktivaci vnitřní agrese s cílem efektivně vyřešit konflikt, navzdory špatným výchozím podmínkám. Nejen po psychické ale především fyzické stránce šlo o velmi náročné tréninky. Jeden příklad za všechny – Simulace boje s nedostatkem vzduchu, velmi podobná wateboardingu, nás donutila sáhnout si až na dno vlastních sil.

Wet drill

VIP kopanec od Eyala.

Ostrava je tedy jednou ze čtyř míst, kde studenti získají během tréninků i dovednosti tohoto typu. Již od svého příjezdu know-how předávám dále, což bylo ostatně mým hlavním cílem.

Největším překvapením se pro mě stala účast Emmanuela Ayache, ředitele KMG France, s nímž mě pojí velmi přátelský vztah již od jeho působení v Praze, během mého instruktorského kurzu.