Historie Krav Maga - Krav Maga Tým Tesař
POZOR!!! od 11. 5. 2020 obnovujeme výuku!!!

Historie Krav Maga

Krav Maga představuje soustavu technik pro sebeobranu a boj zblízka, vytvořenou  původně pro armádní složky. Vyučuje se na izraelských školách a nejedná se o sport.

Efektivní sebeobrana pro reálné použití.

Historie Krav Maga

Krav Maga představuje soustavu technik pro sebeobranu a boj zblízka, původně vytvořenou pro armádní složky. Vyučuje se na izraelských školách a nejedná se o sport.

Efektivní sebeobrana pro reálné použití.

Od armády k civilistům

Krav Maga – narozena roku 1948

Historie Krav Maga se začala psát po vzniku státu Izrael v roce 1948. V té době vznikla potřeba vytvoření efektivního sebeobranného a taktického systému pro armádu, protože Izrael čelil konstantní hrozbě ze strany okolních arabských států.

Požadovaný sebeobranný systém měl být snadný na naučení, rychle rozvíjet fyzickou a psychickou připravenost vojáků a měl využívat přirozených, instinktivních reakcí na napadení.

Krav Maga
přeloženo „Boj zblízka“

Tímto úkolem byl pověřený Imi Lichtenfeld (Sde-Or), který odpovídal za fyzickou přípravu a boj zblízka u všech složek Izraelské armády. Během let se systém rozvíjel spolu s tím, jak se posouvaly hranice konfliktů. Když následně odešel z aktivní služby, upravil systém Krav Maga pro použití i u policejních složek a následně, jako sebeobranný systém pro veřejnost.

Imi Lichtenfeld při vývoji dlouhodobě spolupracoval se svým asistentem Eyalem Yanilovem, který systém Krav Maga nadále rozvíjí až do dnešní podoby.

Proč je Krav Maga úspěšná?

Krav Maga Global je zaměřena na rozvoj jedinečného sebeobranného systému, který je snadný na naučení a zapamatování. Podstatou je využití přirozených reakcí člověka na napadení.

Cílem je naučit se bránit kohokoliv bez ohledu na věk a fyzické dispozice. Nedílnou součástí výuky Krav Maga je trénink psychické odolnosti v okamžiku napadení.

A co československá stopa? -> Imi Lichtenfeld…

KRAV MAGA

GLOBAL

zeptej se…

Máš pročtený web, ale v hlavě ti stále znějí otázky? Přesně pro tyto případy jsme připravili seznam otázek a odpovědí. Nebo nám rovnou zavolej, pošli mail, nebo napiš. Těšíme se na dotaz