Krav Maga Tým Tesař
POZOR!!! od 11. 5. 2020 obnovujeme výuku!!!

Krav Maga Tým Tesař

Moderně zařízené tělocvičny, vybavení ochrannými pomůckami, zázemí šaten se sprchami, ale hlavně lidský kapitál. To je to, co nás odlišuje a to je důvod, proč si nás vybíráte – lidský přístup a profesionalita.

Největší Krav Maga v Moravskoslezském kraji.

Krav Maga Tým Tesař

Moderně zařízené tělocvičny, vybavení ochrannými pomůckami, zázemí šaten se sprchami, ale hlavně lidský kapitál. To je to, co nás odlišuje a to je důvod, proč si nás vybíráte – lidský přístup a profesionalita.

Největší Krav Maga v Moravskoslezském kraji.

Z nuly na vrchol
– Krav Maga Tým Tesař –

První slova nepatří nám, ale tobě, tobě i Tobě – našim studentům, žákům, absolventům, uchazečům a rodičům našich dětí.

Jen díky Vám všem jsme dostali možnost vybudovat v našem městě organizaci, co má smysl a vyšší poslání. Děkujeme!

První myšlenka – studium

V roce 2010 byl ve světě systém Krav Maga již docela známý, na svou širší českou expanzi však zatím čekal. Tomáš Tesař, tehdy ještě olomoucký student, neměl možnost na tréninky „nově objevené“ Krav Maga docházet…ve městě totiž tyto kurzy jednoduše nebyly.

Rozhodl se proto tento stav změnit a stát se instruktorem. Svou první třídu tak založil v Olomouci.

Druhá fáze – Ostrava

General Instructor Course byl prvním krokem na cestě trenéra Krav Maga. Od té doby Tomáš pravidelně zvyšuje svou technickou úroveň až na dnešní Graduate level 5 (G5).

Po studiích v roce 2012 se tak vrátil zpět do Ostravy a otevřel první pobočku Krav Maga Global Ostrava.

 Postupný růst a týmoví hráči

Krav Maga Global Ostrava od té doby postupně rostla a získávala stabilitu. Protože se sporty se má začínat od mala, rozhodl se Tomáš rozšířit tréninky i o výuku sebeobrany dětí. V roce 2014 tak pod vedením Ze’ev Cohena získal Tomáš přímo v Izraeli certifikaci pro výuku sebeobrany dětí.

Nikdy bychom nevyrostli do stávající velikosti bez našich přátel, trenérů a instruktorů. Od roku 2016 proto Krav Maga Global Ostrava posilují naši studenti a nově instruktoři dětí Adam Kalous a Honza Hovorka. O tom, že jsou Honza a Adam ti správní borci na pravém místě hovoří ohlasy nejen dětí, ale i našich rodičů.

Během roku 2017 se nám podařilo nemyslitelnédosáhli jsme na vlastní tělocvičnu v Porubě na náměstí Václava Vacka. Prostory jsme kompletně zrekonstruovali, vybavili sítěmi, tatami, pořídili ochranné pomůcky, vybavení a slavnostně zahájili další ročník! Ten s námi otevíral i náš další student – pohodář, vtipálek a sporťák Honza Adamčík, jako trenér dospělých.

 

Krav Maga Global Ostrava = Krav Maga Tým Tesař

Systém Krav Maga nevyučuje pouze naše mateřská organizace Krav Maga Global v čele s Eyal Yanilovem. Naopak jednotlivé Krav Maga organizace vyrostly během let, „jako houby po dešti“ :) A která že je ta nejlepší?…

Na konci roku 2018 padlo rozhodnutí stát se pro naše studenty čitelnějším, transparentnějším a snáze identifikovatelným týmem. Proto se roku 2019 zrodila Krav Maga Tým Tesař – naše píle, pod kterou se můžeme podepsat.

Jsme rádi, že nás konečně můžete snadno rozpoznat, že vidíte, kdo za tím vším stojí, že nás můžete poznat formálně i neformálně, že jsme jeden tým a zažít, jak přátelská atmosféra u nás panuje :)

Letos jsme ještě otevřeli novou tělocvičnu v centru a hrdě přijali i další z našich studentů do řad instruktorů, a to nejčerstvěji Martinu Hovorkovou, jako instruktorku dětí Jirku Stanovského, coby instruktora dospělých. Přejeme mnoho úspěchů!

Závěr roku patřil jedné z největších změn od začátku našeho fungování. Přešli jsme pod SAMI International! Co to znamenalo? Nové kurzy, nové techniky do tréninku, nový elán a nová mateřská organizace, díky které jsme mohli začít zařazovat i novinky z Krav Maga Concept Petera Weckaufa do naší výuky! Připravovali jsme se na to víc než půl roku a na přelomu roku 2019 a 2020 k tomu došlo oficiálně – vše vypadalo báječně a zalité sluncem…

KONEC DÍKY KORONAVIRU :/
LEDEN-ČERVEN

A pak to přišlo. Po velkých lednových vizích a plánech se zakomponováním SAMI Combat Systems do výuky, únorovém zimním náboru se zhruba v polovině měsíce začalo v médiích hovořit o nějakém novém chřipkovém viru – Koronaviru v Itálii původem z Wu-Chanu.

Březen jsme již uzavřeli třídy, republika mezitím šila plátěné roušky. V dubnu kdy bylo venku nádherně, jsme všichni s obavami čekali na příznivá čísla a jak to bude.

Květen a ústup korony nám počasí ještě přálo. Začínají probíhat náhrady formou výletů, máme zapůjčený autobus a vyjma jediného všechny výlety se odehrávaly mimo tělocvičnu. Také přicházejí naše očekávané „levhartí“ trička a déšť ve zbytku měsíce :).

V červnu koronavirus „zmizel“ a my naběhli na cvičení, výlety a Pevnost.

KONEC DÍKY KORONAVIRU :/
ČERVENEC-AŽ-KONEC

V červenci jsme se zberchali a zařadili novinku – Nedělní XL tréninky, kde jsme ubrali na budování kondičky a přidali na technikách a jejich pilování.

V srpnu se účastníme kurzu s Imri Weckauf ze SAMI se zaměřením WOMEN&KIDS, jako základního kamene pro budoucí specializovaný kurz WOMEN ONLY.

V září, kdy se všichni byli do prsou, jak je Covid-19 minulostí, dosáhla naše asistentka Kamila Vitásková postu trenérky a my ji opět gratulujeme! Dobrá práce Kamčo!

Peter Weckauf následně ještě pořádal v Brandýse nad Labem kemp, kterého jsme se účastnili a Tomáš Tesař oprášil seminář „Combat Mindset“ pro studenty, kteří nám dlouhodobě pomáhali.

V říjnu probíhá víkendová „drill“ akce na Pevnosti konečně i pro naše teenagery a než se namaneme je tady omezení na 10 osob na trénink následované uzávěrou provozu a přichází konec.

LISTOPAD A NALITÍ SI ČISTÉHO VÍNA…

 

Zavřeno. Úspory mizí, téma dne – zrušení tělocvičny. 

Ano, je to tak. První vlnu jsme utáhli z vlastních zdrojů a sotva jsme se po zdrcujícím jaře dávali dohromady s plnými tělocvičnami, přišla druhá vlna nás dorazit. Plán je zrušit tělocvičnu, pokud to bude trvat „dýl“.

I tak dokončujeme resty, aneb „Děláme vlny…“ když ne na živo, tak alespoň ve virtuálním světě. Dokončujeme webové stránky ústavu a uvádíme dlouhodobé i barterové sponzory: www.sportemkprevenci.cz

PROSINEC – HOP NEBO TROP

A je to tady. 

Náklady na pronájem prázdných tělocvičen nás právě dohnaly. Přestalo se řešit, jestli trvale uzavřeme tělocvičny, ale kdy. Začíná poslední záchvěv před smrtí, kdy v zoufalosti klepeme na radnice obvodu i města, dopisujeme si s ministrem průmyslu a obchodu dozvídáme se, že my jako zapsaný ústav (nikoliv s.r.o., nebo akciovka) nemáme nárok na nic…

Výsledek? Ani Poruba nemá zdroje k mimořádné pomoci. Mariánské hory nás ignorovaly, ale magistrát nás ve štychu nenechal a poskytl nám alespoň nějakou mimořádnou pomoc ve formě zaplacení měsíčního nájmu jedné z tělocvičen. Děkujeme.

Ve stejné době, kdy některé ostravské tělocvičny vybíraly zdroje na hithitu a „znárodňovaly“ permanentky, jsme poníženě přišli formou 2 shrnujících článků i my za vámi a požádali o podporu s možností zakoupení speciální limitované edice trička za vámi udanou cenu, nebo možností podpořit náš ústav jen protože chcete, nebo věříte.

Vlna solidarity se zvedla a umožnila nám prodloužit životnost našeho centra o 2 měsíce – my za to i dnes pokorně DĚKUJEME.

UČÍME DÁL – ONLINE TRÉNINKY…

Vyučovat s online tréninky na dálku? Dříve utopie, dnes realita. Projekt pokračovat alespoň s dětskými a mládežnickými třídami ve výuce pomocí online programu s částí živých tréninků a části předtočených nás napadl během první vlny v roce 2020 a až o rok později se nám jej podařilo smysluplně realizovat a zavést opatření, díky kterým jsme schopni nyní plně přecházet z offlinu do onlinu a zpátky. 

Tak se Tomáš, Honza, Adam, Martina, Jakub a Kamila se stali hlavními cvičícími, kteří studenty učili Krav Magu a její poctivé základy prakticky kdekoliv – online bez ohledu na uzávěry a lockdowny!

NOVÉ KURZY PRO ŽENY, ZRALÉ

 

Sice to trvalo o rok déle, ale stalo se to, podzim 2021 se točil ve víru nových časově omezených kurzů, a to Kurz osobní bezpečnosti pro zralejší občany 60+ a speciálních kurzů WOMEN ONLY jen pro ženy.

Bereme to jako velký krok a závazek spojený především s osvětou, rozvojem verbální obrany, nácvikem konkrétních situací a prevencí, prevencí a prevencí, co se Kurzu osobní bezpečnosti pro starší týče. Respekt k tělesné konstituci i pohybovým možnostem je samozřejmostí.

Víme, že žijeme v různorodé společnosti a proto jsme se rozhodli otevřít ještě jedno téma – sebeobrana žen bez mužů. Tzv. WOMEN ONLY třídy, kde se setkávají ženy v bezpečném prostředí bez předsudků, bez posměšků, bez studu, ale hlavně bez mužů. Ať jsou motivace jakékoliv. Vnímáme jako povinnost umožnit každému naučit se bránit a ubránit.

Pomáhat nám v této vizi začal od září i Jakub CarbolCoby asistent na sobě skutečně máknul, změnil se, vyrostl/dospěl a my to vnímali. Dostal šanci prokázat, že jako trenér uspěje a kolektiv utáhne a my gratulujeme k tomu, že se mu to dobře daří!

Budoucnost – Krav Maga Tým Tesař

Nové semináře, tábory, testování, přednášky, články, videa a další… To jsou kroky, kterými budeme společně kráčet. Soustavná práce se studenty, zvyšování úrovně tréninků a zvyšování naší kvalifikace, nás nutí k tomu, abychom odváděli tu nejlepší práci, co dovedeme. Drž nám palce a přijď na trénink ;)

krav maga tým tesař

Certifikovaní instruktoři, dříči, přátelé, všichni vzešli z řad našich studentů Krav Maga.

Za každým instruktorem hrdě stojíme a všichni dohromady tvoříme Krav Maga Tým Tesař.

VITÁSKOVÁ
KAMILA
CARBOL
JAKUB

naše pravidla a hodnoty

V Krav Maga Tým Tesař si každý student vyzkouší jednotlivé sebeobranné techniky, hmaty, chvaty a údery.

Není u nás však prostor pro ty jedince, kteří si někde potřebují vybít svou frustraci, nedejbože svou lhostejností někoho na tréninku zranit. Základním pravidlem Krav Maga je předcházet zranění – viz. Imiho vlastní zkušenost a zformování prvních principů Krav Maga.

ZÁKLADNÍ PILÍŘE

Ne každý s námi může cvičit:

» nepřijímáme studenty z extrémně pravicových/levicových skupin,

» nepřijímáme trestané za násilné činy,

» nepřijímáme ani nikoho, kdo má násilnické sklony, nebo je členem ultras!

Vyhrazujeme si právo kohokoliv poslat pryč. Cvičíme abychom se uměli bránit, ne napadat.