Instruktor dospělí - Jiří Stanovský - Krav Maga Tým Tesař
POZOR!!! od 11. 5. 2020 obnovujeme výuku!!!

Jiří – kliďas, vášnivec, borec

Jirka – dříve z řad studentů, dnes v řadách instruktorů. Dříč, precizní vykonavatel techniky a férový sportovec. Člověk, který toho na první pohled moc nenamluví, ale za kterého mluví jeho činy.

Vyzpovídali jsme Jiřího, seznamte se…

Jiří – kliďas, vášnivec, borec

Jirka – dříve z řad studentů, dnes v řadách instruktorů. Dříč, precizní vykonavatel techniky a férový sportovec. Člověk, který toho na první pohled moc nenamluví, ale za kterého mluví jeho činy.

Vyzpovídali jsme Jiřího, seznamte se…

Instruktor dospělí
– Jiří Stanovský –

Ahoj Jirko, můžeš se nám prosím představit?

Ahoj, mé jméno je Jirka Stanovský. Narodil jsem se v Ostravě. Do svých 22 let jsem bydlel v Porubě a teď žiji v Klimkovicích, kde jsem obklopený přírodou, kterou využívám i pro svůj trénink. Jsem ženatý a mám dva syny. 

Pracuji jako operátor energetických zařízení ve společnosti Tameh, což je obsluha turbogenerátoru, turbokompresoru, turbodmychadla, prostě samá turbo-výroba elektrické energie, páry, stlačeného a dmýchaného vzduchu a tepla pro vytápění domácností. :)

Studuješ/zvyšuješ si kvalifikaci i mimo rámec Krav Maga?

Nyní si už budu zvyšovat kvalifikaci jen v rámci Krav Maga, na což se těším, protože jsou přede mnou další výzvy a hlavně Krav Maga mě baví.

Sportuješ, Sportoval jsi? Máš za sebou nějaké úspěchy?

Jsem tzv. dítě ulice, které ještě nezažilo dobu mobilů a sociálních sítí, takže po škole jsme si do večera hráli venku. Od 16 do 22 let jsem se věnoval cvičení Kung-fu, pak se bohužel klub rozpadl. 

Začala éra Stodolní ulice, rekonstrukce rodinného domu, přišla rodina, ale sportovat jsem nepřestal (běh, cyklistika, plavání, turistika).

Získáné certifikáty

  • Civil Instructor

 

Proč jsi se rozhodl začít cvičit sebeobranu Krav Maga?

Jako pubert’ák jsem začal hltat Kung-fu a karate filmy. Můj velký vzor byl Bruce Lee, kvůli němu jsem začal cvičit bojové umění. Pak následovala velká pauza, během které chybět kontaktní bojový sport.

Na internetu jsem začal hledat bojové sporty a narazil jsem na systém Krav Maga. Zaujalo mne, že Krav Maga má reálné techniky použitelné při boji na ulici, proto byla má volba jasná.

Je něco, na co jsi mimo sport pyšný?

Na svou rodinu.

Co máš na cvičení KRAV MAGA nejraději? 

Krav Maga je všestranná sebeobrana, každý si tu najde cestu, co mu nejlépe vyhovuje a v čem je dobrý. Mě nejvíc baví kombinace kopů, různé podkopávaní a vyvedení soupeře z rovnováhy.

Proč jsi se rozhodl stát instruktorem? Co tě na tom zaujalo?

První impuls jsem dostal od svého instruktora. Pro mne to byla možnost se dál zdokonalovat, nahlédnout víc pod pokličku a nabyté zkušenosti předat dál.

Co máš nejraději na cvičení z pohledu instruktora?

Nárůst sebevědomí u studentů, zlepšení fyzické a psychické kondice, ale taky chci, aby nebyli lhostejní k druhým. Pokud se mi to trochu povede, budu rád.

Co mají tví studenti nejraději a co naopak nemusí?

Nemusí tzv. kardio cvičení, hry baví snad každého :)

zeptej se…

Máš pročtený web, ale v hlavě ti stále znějí otázky? Přesně pro tyto případy jsme připravili seznam otázek a odpovědí.

Nebo nám rovnou zavolej, pošli mail, nebo napiš. Těšíme se nad dotaz!