Peter Weckauf - zakladatel SAMI Combat Systems - Krav Maga Tým Tesař
POZOR!!! od 11. 5. 2020 obnovujeme výuku!!!

Peter Weckauf – zakladatel SAMI Combat Systems

Profesionál, leader a hlavní instruktor mezinárodní organizace SAMI International. Celosvětově uznávaný expert v oblasti sebeobrany a bojových umění.

Inovátor na poli bojových technik.

Peter Weckauf – zakladatel SAMI Combat Systems

Profesionál, leader a hlavní instruktor mezinárodní organizace SAMI International. Celosvětově uznávaný expert v oblasti sebeobrany a bojových umění.

Inovátor na poli bojových technik.

Peter Weckauf

weckauf – Profesionální trenér, kouč, autor, ikona

Peter Weckauf začal cvičit bojová umění v roce 1978 ve svých 15 letech. Během let se učil od skvělých instruktorů řadu bojových sportů. Osvojil si Taekwondo v době, kdy bylo v rakousku ještě v plenkách. Následoval Kickbox, Muay Thai (thaibox) a Wing Tsun. Čínské bojové umění Wing Tsun studoval po dobu 8 let a skrze něj se dostal k filipínským bojovým uměním.

Důvtip a zvídavost

Ať už jako studenta, tak i jako profesionálního trenéra, Petera vždy zajímala otázka „PROČ?“.

Zvídavost a znalost různých bojových umění a systémů tak byla prvním krokem k jejich modifikaci a vytvoření samostatných konceptů sebeobrany.

Inspirací mu byla výuka studentů v jeho vlastních lekcích. „Proč se má dělat technika takto, jak se ubránit když…“ Tehdy začal pomalu rozvíjet tréninkové metody, scénáře a řešit problémy v užití jednotlivých technik sebeobrany i v rámci bojového umění.

Weckauf – Instruktor

Svou instruktorskou kariéru začal po překonání prvních obav z vystupování na veřejnosti, jako trenér v západním boxu Jeet Kune Do – bojové umění vytvořené legendárním hercem Brucem Lee. 

Sám se pustil s vášní a láskou k bojovým sportům také do výuky dalších bojových sportů, jako Wing Tsun, Kali, Eskrima, Luta Livre a samozřejmě i do systému Krav Maga. Na přelomu tisíciletí otevřel spolu se ženou Irmengard Weckauf-Hanzal vlastní tréninkové centrum, kde koncentroval všechny výukové předměty, metody, plány a další cvičební materiály pod jednu střechu. 

Dnes se jedná o jednu z největších škol bojových umění ve střední Evropě s více než 60 třídami a více než třiceti mezinárodními instruktorskými semináři ročně.

Weckauf – Inovátor

Peter si všiml, že v některých bojových uměních jsou využívány i zbraně, avšak s velmi malou užitnou hodnotou korespondující spíš jako ukázka uměleckého projevu, než jako reálná zbraň. Do oka mu tak padl Kubotan, co by efektivní kus hliníku jako „Self-Defence-Stick“

Myšlenku jednoduché, ale efektivní sebeobrany s touto malou zbraní i nadále během let rozvíjel až dospěl do stádia, kdy rozpracoval svůj vlastní SDS Concept používající nejenom Kubotan, ale jako zbraň prakticky cokoliv s čím v běžném životě přicházíte do styku – kniha, plastová láhev, pero, propiska, šátek, lžíce, baterka, taška, apod.

Weckauf – Zakladatel, trenér, autor

Sám Peter Weckauf je také zakladatelem mnoha dalších konceptů sdružených pod hlavičku SAMI Combat Systems. 

Je kvalifikovaným trenérem v oblasti vzdělávání dospělých, autorem publikací (Sebeobrana s každodenními předměty, Krav Maga – úvod, principy a techniky, Security Krav Maga), státem certifikovaným bezpečnostním specialistou a renomovaným trenérem doma i v zahraničí (Německo, Itálie, Španělsko, Slovensko, Česká republika, Finsko atd.)

SAMI Combat Systems – Maximální použitelnost kdekoliv, kdykoliv

Jako vedoucí AKMA (Rakouská asociace Krav Maga), Stick Fighting Concept Austria, Doce Pares Eskrima Austria a učitel Jeet Kune Do, Panantukan (Philippine boxing), SDS Concept a certifikovaný instruktor boxu; má 30 let zkušeností a rozsáhlých znalostí v oblasti sebeobrany a bojových umění.

zeptej se…

Máš pročtený web, ale v hlavě ti stále znějí otázky? Přesně pro tyto případy jsme připravili seznam otázek a odpovědí. Nebo nám rovnou zavolej, pošli mail, nebo napiš. Těšíme se na dotaz.