Instruktor dospělí - Mgr. Tomáš Tesař, MBA - Krav Maga Tým Tesař
POZOR!!! od 11. 5. 2020 obnovujeme výuku!!!

Tomáš – leader, osobitý inspirátor

Tomáš je zakladatel ostravské pobočky Krav Maga. Neutuchající, svérázný tahoun, který motivuje jak studenty, tak instruktory. Bezprostřední člověk, který nemá problém kdykoliv tě uvidí zastavit, prohodit pár vřelých slov, případně tě „nahnat“ zpátky na trénink :)))

Vyzpovídali jsme Tomáše, seznamte se…

Tomáš – leader, osobitý inspirátor

Tomáš je zakladatel ostravské pobočky Krav Maga. Neutuchající, svérázný tahoun, který motivuje jak studenty, tak instruktory. Bezprostřední člověk, který nemá problém kdykoliv tě uvidí zastavit, prohodit pár vřelých slov, případně tě „nahnat“ zpátky na trénink :)))

Vyzpovídali jsme Tomáše, seznamte se…

Hlavní instruktor
– Mgr. tomáš tesař, mba –

Ahoj Tome, můžeš se nám prosím představit?

Jmenuji se Tomáš Tesař, narodil jsem se v Ostravě, pár let jsem bydlel v obci Pustá Polom a z časových důvodů a vedení kurzů Krav Maga, jsem se zase přestěhoval zpět do Ostravy. :)

Od září 2018 se naplno věnuji pouze trénování a rozvoji Krav Maga v Ostravě – organizaci kurzů, přípravě tréninků a vedení našeho instruktorského týmu, který se postupně rozrůstá.

STUDUJEŠ/ZVYŠUJEŠ SI KVALIFIKACI I MIMO RÁMEC KRAV MAGA?

Vystudoval jsem bakalářské studium – Bc. v Opavě, obor Matematické metody v ekonomice a magisterská studia – Mgr. v Olomouci, obor Aplikovaná matematika v ekonomii. 

Profesní titul MBA jsem získal v Ostravě v oboru Management tělovýchovy v bojových sportech a sebeobraně.

SPORTUJEŠ, SPORTOVAL JSI? MÁŠ ZA SEBOU NĚJAKÉ ÚSPĚCHY?

Co se týká sportovní činnosti, tak jako dítě jsem zkoušel Karate, Tenis a tábornický oddíl BVU. 

BVU před pár lety tvořilo největší náplň mé sportovní aktivity. Bavily mě soutěže, hry, získávání  diplomů apod. 

To nejdůležitější co si odsud člověk odnesl, byla samostatnost a hlavně jsem se zde naučil pracovat s dětmi a dospělými. 

Co se týče aktuální sportovní činnosti, tak kromě posilovny chodím na Muay Thai (Thai Box). A medaile? I ta by se našla, např. z uběhnutého čtvrt maratonu. :)

Získáné certifikáty

 • Civil Instructor
 • KIDS Instructor
 • WOMEN Instructor
 • Instruktor sebeobrany MŠMT
 • Mental Conditioning & Combat Mindset 

 

 • EBC – Modul 1
 • SDS – Modul 1

 

 • CQB & Transportation course 
 • Conflict Comunication
 • Instruktor ESP – teleskopický obušek a příslušenství ESP
 • Kompletní krizová intervence

Proč jsi se rozhodl začít cvičit sebeobranu Krav Maga?

Četl jsem o Krav Maga pár článku a velmi mě to zaujalo. Nikdy mě ale nenapadlo, že bych se k ní měl šanci dostat. Najednou jsem zjistil, že můj dlouholetý kamarád na Krav Maga dochází a už to jelo :)

Je něco, na co jsi mimo sport pyšný?

Úspěšné ukončení magisterského studia  v Olomouci. Do teď si pamatuji, jak nám všichni říkali: „Jo Mgr., to bude studium v pohodě. Čas na samé brigády apod.“

No asi nikdy neviděli Olomouc –„ peklo“. Na to jsem opravdu pyšný, že jsem ho dokončil. Maturita a titul Bc. je oproti tomu fakt nuda.

Co máš na cvičení KRAV MAGA nejraději? 

Nejraději se učím nové věci, zajímá mě jak techniky fungují a proč fungují, tak jak jsou v systému zakotveny. Kdykoliv mám příležitost, tak se přesně na tyto věci vyptávám. Proto jezdím do zahraničí a zdokonaluji se. 

Raději se také věnuji problémům spojeným s běžným útočníkem, kterého lze potkat u nás v ČR, kde naštěstí hrozby palnou zbraní zatím nejsou tak běžné.

Krav Maga má samozřejmě přenos i do reálného života. Prostě vám změní pohled na běžný den!

Proč jsi se rozhodl stát instruktorem? Co tě na tom zaujalo?

Během studií jsem neměl možnost v Olomouci trénovat systém Krav Maga. V té době tam ještě nebyla a tak se mi v hlavě zrodil nápad, stát se instruktorem a rozšířit Krav Magu v dalším městě ČR – Olomouci, ve kterém ji budu trénovat. První třídu jsem tedy otevřel v Olomouci, ale nakonec jsem zakotvil v Ostravě.

Co máš nejraději na cvičení z pohledu instruktora?

Předávání zkušeností svým studentům. Velmi mě baví vidět, jak se zlepšují a makají na sobě. Za to opravdu smekám klobouk. Vážím si lidí, co pro sebe něco dělají.

Co mají tví studenti nejraději a co naopak nemusí?

Obecně se dá říci, že nikdo nemá rád pády a kotouly. Bohužel i toto ke Krav Maga patří a je třeba to trénovat. Řekl bych, že tohle je ta nejméně oblíbená část tréninků.

Z druhé strany se dá říci, že i přes brblání, studenti rádi makají a dostávají pořádně do těla. S tím se pojí samozřejmě atmosféra na tréninku, která je skvělá a naši studenti se na trénink chodí také pobavit a odreagovat, kromě procvičování technik. :)

zeptej se…

Máš pročtený web, ale v hlavě ti stále znějí otázky? Přesně pro tyto případy jsme připravili seznam otázek a odpovědí.

Nebo nám rovnou zavolej, pošli mail, nebo napiš. Těšíme se nad dotaz!