Instruktor dospělí - Jan Adamčík - Krav Maga Tým Tesař
POZOR!!! od 11. 5. 2020 obnovujeme výuku!!!

Honza – pohodář, vtipálek, sporťák

Honza je dalším základním kamenem naší sebeobrany Krav Maga. Spolehlivý parťák, pohodář, nositel pozitivní energie. Člověk, který působí na první pohled jako drsňák, aby tě v zápětí odzbrojil svým úsměvem :)

Vyzpovídali jsme Honzu, seznamte se…

Honza – pohodář, vtipálek, sporťák

Honza je dalším základním kamenem naší sebeobrany Krav Maga. Spolehlivý parťák, pohodář, nositel pozitivní energie. Člověk, který působí na první pohled jako drsňák, aby tě v zápětí odzbrojil svým úsměvem :)

Vyzpovídali jsme Honzu, seznamte se…

Instruktor dospělí
– Jan Adamčík –

Ahoj Honzo, můžeš se nám prosím představit?

Ahoj, jmenuji se Jan Adamčík. Pocházím z Ludgeřovic (vesnice mezi Ostravou a Opavou), která  je známa svou dominantou cihlového kostela. :) V roce 2015 jsem se z pracovních a osobních důvodů přestěhoval do Ostravy. 

Jsem IT specialista na Ostravské pobočce finské firmy Tieto. Náplní mé práce je příprava bezobslužné instalace softwaru pro koncové uživatele, se kterými rovněž souvisí práce na zákaznických serverech a jejich údržba.

Studuješ, zvyšuješ si kvalifikaci i mimo rámec Krav Maga?

Ne, nestuduji. Chystám se absolvovat kurz Mental Conditioning and Combat mindset.

Sportuješ, Sportoval jsi? Máš za sebou nějaké úspěchy?

Od svých 7 let jsem se věnoval aktivně fotbalu a to až do té doby, než jsem se přestěhoval do Ostravy. Celkem jsem s fotbalem strávil přibližně 17 let. 

Chvíli jsem se věnoval také tanci. Jelikož jsem na střední škole skončil v taneční soutěži na druhém místě, byla mi nabídnuta možnost tančit i závodně. 

Bohužel zkombinovat fotbal s tancem bylo dost obtížné, nakonec jsem se rozhodl pro fotbal. 

Získáné certifikáty

  • Civil Instructor 

Proč jsi se rozhodl začít cvičit sebeobranu Krav Maga?

Po přestěhování do Ostravy, pro mne bylo obtížné nadále dojíždět na fotbal do klubu, odkud jsem pocházel a jelikož jsem se nechtěl sportu vzdát, rozhodl jsem se pokračovat v Ostravě.

Jednoho dne jsem se vracel vlakem z pracovní schůzky a hledal nějaký sport, který bych rád dělal. Narazil jsem na video nejnebezpečnějších bojových sportů, kde Krav Maga byla na prvním místě. Ze zajímavosti jsem si zjistil, zda jsou v Ostravě rovněž tyto kurzy. 

Shodou okolností jsem našel Tomášovy stránky a ještě ve vlaku jsem ho kontaktoval. Chvíli na to jsem dostal odpověď, že se zrovna otevřely třídy a mám přijít hned na druhý den. Hned po prvním tréninku jsem věděl, že tohle chci dělat co nejdéle…

Je něco, na co jsi mimo sport pyšný?

Já jsem pyšný na všechny  milníky svého života. Těžko vybrat jeden, který bych vyzdvihl. :)

 

Co máš na cvičení KRAV MAGA nejraději? A co nejméně?

Na cvičení mám nejraději energii a náladu, která během tréninku panuje. Rovněž lidi stejného zájmu, přesvědčení a pohledu na svět, se kterými je vždy si co říct a je s nimi zábava. Není nic co bych na tréninku nemusel. Všechny části tréninku mám rád. Mentální, fyzickou i technickou. 

Z pohledu instruktora nemám rád období chřipkových epidemií atp., protože je na hodině jen pár zdravých jedinců a energie už není na takové úrovni. Je to podobné, jako když vám na divadelní nebo hudební představení dorazí jen čtvrtina sálu, a vy se pak nemůžete naplno podělit o ten zážitek a potěšení, který Krav Maga přináší.

Proč jsi se rozhodl stát instruktorem? Co tě na tom zaujalo?

Rozhodl jsem se tak, protože mě vždycky bavila práce s lidmi a předávání znalostí. Zaujalo mě, jak komplexní sport vlastně Krav Maga a pozice instruktora je. Že to není jen o bezhlavém mlácení lidí do rozkroku.

Co máš nejraději na cvičení z pohledu instruktora?

Když na konci hodiny všichni odcházejí s propocenými tričky, s úsměvem na tváři a ještě mi za to poděkují. :)

Co mají tví studenti nejraději a co naopak nemusí?

Nejraději mají cvičení, do kterých zahrnu i trochu zábavy a člověk se u toho může hodně zasmát. Na druhé straně stojí fyzická část tréninku. Tu většina nemusí. :)

zeptej se…

Máš pročtený web, ale v hlavě ti stále znějí otázky? Přesně pro tyto případy jsme připravili seznam otázek a odpovědí.

Nebo nám rovnou zavolej, pošli mail, nebo napiš. Těšíme se nad dotaz!