Instruktor dětí - Jakub Carbol - Krav Maga Tým Tesař
POZOR!!! od 11. 5. 2020 obnovujeme výuku!!!

Jakub – motivátor, srandista, pracant

Jakub s námi cvičil řadu let coby student, následně působil roky v roli asistenta a nyní uzrál čas pro pozici trenéra. Motivátor, srandista a také spolehlivý parťák, kamarád. Sportovec, který dokáže probudit zápal nejen u sebe, ale i v plné třídě našich dětí.

Vyzpovídali jsme Jakuba, seznamte se…

Jakub – motivátor, srandista, pracant

Jakub s námi cvičil řadu let coby student, následně působil roky v roli asistenta a nyní uzrál čas pro pozici trenéra. Motivátor, srandista a také spolehlivý parťák, kamarád. Sportovec, který dokáže probudit zápal nejen u sebe, ale i v plné třídě našich dětí. Vyzpovídali jsme Jakuba, seznamte se…

Instruktor dětí
– Jakub Carbol –

Ahoj Jakube, můžeš se nám prosím představit?

Ahoj, jmenuji se Jakub Carbol, celý život žiju v Ostravě. Dětství bez mobilů a sociálních sítí, mě nutilo běhat po venku, lovit pulce a čolky, kterýma jsem mamce doma plnil zavařeninové sklenice. Po maturitě na gymnáziu Olgy Havlové, jsem vystudoval bakaláře na Vysoké škole báňské.

Aktuálně pracuji jako kontrolor kvality ve firmně na výrobu PVC dlaždic.

Sportuješ, Sportoval jsi? Máš za sebou nějaké úspěchy?

Na základní škole jsem hrával fotbal nejprve jako benjamínek, později jako žák. V současné době mi nejvíce volného času zabírají tréninky Krav Magy a boxu. Trochu jsem propadl švihadlu, zapojuji ho do každého svého tréninku na rozehřátí těla a venkovnímu cvičení – workoutu. 

Připravuji se také na „kariéru“ rozhodčího amerického fotbalu. :)

zvyšuješ si kvalifikaci i mimo rámec Krav Maga?

Pro rok 2021 mě v rámci Krav Maga Concept čeká podzimní kemp. Láká mne také instuktorský kurz S.D.S. (Self-Defence Stick) a kurzy/semináře a zvyšování kvalifikace jsou pro mne popravdě jedna velká zábava.

Nikdy třeba nezapomenu na můj vůbec první seminář, který se věnoval sebeobraně v hromadné dopravě. Venku bylo asi 30 stupňů a nás asi 40 zavřeli do jednoho autobusu. Pot nám tekl proudem :)

Mimo Krav Maga bych si rád dodělal kurz trenéra boxu III. třídy.

Získáné certifikáty

  • Instruktor sebeobrany MŠMT
  • SAMI KIDS Instructor
  • SAMI WOMAN Instructor
  • Trenér boxu III. třídy

Proč jsi se rozhodl začít cvičit sebeobranu Krav Maga?

Popravdě to na mě asi před šesti lety vyskočilo na facebooku a já si řekl proč to nezkusit. Zvládl jsem první tréninky i bez větší fyzičky. Od té doby jsem jí zůstal věrný. Stále se v ní snažím zlepšovat, je hodně technik, které bych u sebe chtěl zdokonalit.

Je něco, na co jsi mimo sport pyšný?

Nejpyšnější jsem na svého syna, který mě každý den učí jak se dívat na svět jiným pohledem.

Co máš na cvičení KRAV MAGA nejraději?

Nejraději mám cvičení v postoji, proto jsem přidal k tréninkům Krav Magy i tréninky klasického boxu. Naopak nemusím „mazleníčko, mazlení“ na zemi. Techniky na zemi prostě nepatří mezi mé nejoblíbenější.

Proč jsi se rozhodl stát instruktorem? Co tě na tom zaujalo?

Chtěl jsem se stát instruktorem dětí, protože rád pracuji s mladými lidmi. U nich jsou krásně vidět jejich pokroky. 

Nejvíce mě zaujalo, jak je program Krav Magy všestranný, nesnaží se je učit jen techniky sebeobrany, ale učí i jak konfliktům předcházet a co mají dělat v nepříznivých situacích.

Co máš nejraději na cvičení z pohledu instruktora?

Pro mne je krásné vidět, jak lidi cvičení sbližuje. Kdy i ten největší stydlín se časem zapojí, začne pracovat ve skupině a rozvíjet své vztahy.

Největší radost mám samozřejmě, když děti odcházejí z tréninku zpocené s úsměvem na tváři a hned popisují rodičům co všechno dělaly na tréninku.

Co mají tví studenti nejraději a co naopak nemusí?

Nejraději mají podle mě hry, jako všechny děti. Myslím si že největší problémy mají s kotouly a pády.

KROUŽKY
PRO DĚTI

TRÉNINKY

PRO MLÁDEŽ

zeptej se…

Máš pročtený web, ale v hlavě ti stále znějí otázky? Přesně pro tyto případy jsme připravili seznam otázek a odpovědí.

Nebo nám rovnou zavolej, pošli mail, nebo napiš. Těšíme se nad dotaz!