G5 – poslední stupeň před expertem!

Bylo to super – atmosféra, instruktoři, kolegové co se mnou cvičili, úroveň výuky, soukromý sparring s Eyalem, kdy mě málem 2x uškrtil a vyrval ohryzek… :)

Paradní kemp, který jsem si opravu užil.

G5 – poslední stupeň před expertem!

Bylo to super – atmosféra, instruktoři, kolegové co se mnou cvičili, úroveň výuky, soukromý sparring s Eyalem, kdy mě málem 2x uškrtil a vyrval ohryzek… :)?

Paradní kemp, který jsem si opravu užil.

Graduate Camp Izrael – G5

Přátelé, rozhodl jsem se opět udělat něco nejen pro sebe, ale i pro vás, studenty v naší ostravské organizace. Nechci ustrnout na vavřínech lenivosti a i po 7 letech cvičení a výuky se chci stále zlepšovat.

Proto jsem se rozhodl zúčastnit se dalšího testování Krav Maga Graduate Camp na vyšší technický stupeň. Co z toho? Zdokonalování technik, nové informace, poznatky, výukové techniky, jejich použití a zařazování do našich výukových hodin. 

Graduate Camp Ho-Gošrim

Letadlo, vlak, autobus, taxi – tak tohle je asi výčet, co musí člověk absolvovat, aby se dostal do tréninkového kempu Krav Maga Global, když jede sólo a nechce si půjčovat automobil.

Když už přistanete v Tel Avivu, čeká na vás 7 hodin úmorného cestování na vzdálenost v česku odpovídající cestě z Ostravy do České Třebové, nebo z Ostravy kousek za Brno, chcete-li. Cílová oblasti Ha-Gošrim na severu Izraele je pak vzdálená celých 5km od hranic s nedávnou válkou zmítanou Sýrií, takže coby kamenem dohodil.

Vzkaz Eyala Yanilova pro naši Krav Maga organizaci

Během tréninku se mi podařilo udělat video s Eyalem! Což beru jako pokrok od doby, kdy vzkaz pro ostravskou KMG napsal na ubrousek :) Pro zajímavost, kameru držel kamarád Swit Mavsar ze Slovinska, se kterým jsem minulý rok byl na Graduate Campu v Chorvatsku.

Ilya Dunski – Rozdíl mezi Krav Maga a bojovými sporty

V mezidobě se mi podařilo odchytit i Ilyu Dunského, bývalého velitele sekce Krav Maga pro IDF ve Wingate Institute a instruktora protiteroristických jednotek LOTAR, který se začal plně soustředit na rozvoj Krav Maga jako Expert i člen Global týmu. Tuto kameru, pro změnu (a mírně mimo záběr :) ) držel Brian John Lim až z dalekého Singapuru.

Trénink v izraeli

Na akci jsem díky povinnostem v ČR dorazil o den později, což bylo na druhou stranu pozitivní. Hned další den jsem totiž potkal Eyala, který se semnou dal do řeči celý nadšený, že mě vidí  (nebudu kecat, fakt mě to potěšilo :) ). 

A jinak standardní průběh, cvičení, teorie, cvičení, „záhul“. Pro zajímavost přednáška s Eyalem se týkala mentálního tréninku a Jan Teviny přednášel o rozvíjení myšlení, protože „mozkové závity“ jsou přeci jen také svaly.

Eyalovy narozeniny a golanské výšiny

Tentokrát se mi poštěstily i další dvě události – návštěva Golanských výšin s výkladem a hlavně večerní narozeninové posezení s Eyalem. :)

A co bude dál?

Jak jsem v úvodu částečně odpověděl, nové poznatky, techniky, zařazení do výuky, atp. Krav Maga rozhodně není nic, co by se nevyvíjelo, nereagovalo na měnící se dobu a konflikty. Je toho ještě dost, co se naučit. Expert level 1 může být dalším krokem.

Díky za pozornost, těším se na tréninku!

Tomáš Tesař – Graduate level 5 :)

zeptej se…

Máš pročtený web, ale v hlavě ti stále znějí otázky? Přesně pro tyto případy jsme připravili seznam otázek a odpovědí.

Nebo nám rovnou zavolej, pošli mail, nebo napiš. Těšíme se na dotaz!