Testování G2 - Krav Maga Izrael

Další stupeň Krav Maga – červen 2014

Červen 2014 byl pro mne docela významný měsíc, byl jsem v Izraeli, ve městě Netanya. Jestli jsem dobře počítal, tak jsme tam byli z šestnácti zemí světa ze čtyř kontinentů. Bylo to několik náročných dní, kdy nás vedli Eyal Yanilov, zakladatel Krav Maga Global, Ilya Dunsky a Moran Laskov. Také se tam za námi zastavilo několik ředitelů jednotlivých států. Já jsem měl možnost poznat blíže Jani Suvanta z Finska a Alberta Diomediho z Argentiny. Cvičit s nimi byl docela zážitek.

Jak se v Izraeli testovalo

Na kemp se sešla skvělá parta lidí se kterou se výborně trénovalo. Každý den byl zaměřený na jiný, specifický problémem, kterým jsme se zabývali. Trénovali jsme
s nožem, s tyčí, učili jsme se sebeobraně proti útočníkovi ozbrojenému pistolí
a zrovna tak tam probíhal nácvik boje na zemi.
Během kempu jsme navštívili místa jako Wingate institute vedle vojenské základny, nebo třeba i místní pláž na které se odehrával první tréninkový den.

V průběhu kempu jsem Eyala Yanilova uháněl, abychom mohli navštívit hrob Imricha Lichtenfelda, zakladatele Krav Maga. Předposlední den se mi toto přání splnilo a s pár dalšími zájemci jsme se vypravili k Immiho hrobu. Eyal nám vyprávěl o Immiho životě a při odchodu jsme na jeho hrobě každý zanechali malý kámen – je to místní zvyk.

Jani Suvanto, Tomáš Tesař a Alberto Diomedi - testování G2 Krav Maga

Ředitelé Krav Maga Jani Suvanto  (Finsko) a Alberto Diomedi (Argentina)

Na konci kempu došlo na všemi očekávané testování. Ráno nás rozdělili do skupin podle technických levelů a celodenní testování mohlo začít. Ofir Karpel, parťák se kterým jsem cvičil, byl z Ameriky. Testování bylo dlouhé a když jsme pozdě večer skončili, tak jsme měli dost. Navíc nám neřekli výsledky – ty jsme se měli dozvědět až následující den po obědě. Bylo to dlouhé čekání.

Následujícího dne dopoledne Eyal Yanilov opravoval běžné chyby, které se vyskytovaly při testování. Po obědě došlo na všemi očekávanou ceremonii a předání diplomu úspěšným účastníků testování.
K radosti mé a mého kolegy jsme oba dva prošli s velmi dobrými výsledky.

Certifikát instruktora G2 je tedy doma.

Netanja, Izrael