Multiple Attackers + testování - Krav Maga Tým Tesař
POZOR!!! od 11. 5. 2020 obnovujeme výuku!!!

Seminář – Multiple attacker

Jak si představit nejsnáze seminář „Multiple Attackers“? Jako českou hospodskou fackovačku, dalo by se v nadsázce říci. Využije se v ní celá plejáda různých technik včele s obranami proti facce a obranami proti přímce a hlavně kontrolou prostředí.

Čtetě dále…

Seminář - Multiple attacker

Jak si představit nejsnáze seminář „Multiple Attackers“? Jako českou hospodskou fackovačku, dalo by se v nadsázce říci. Využije se v ní celá plejáda různých technik včele s obranami proti facce a obranami proti přímce a hlavně kontrolou prostředí.

Čtetě dále…

Více útočníků najednou?

Po více než 4 letech jsme se rozhodli opět zařadit seminář pro dospělé – Multiple Attackers, který vedl pod záštitou SAMI náš kolega Petr Mazal z Mladé Boleslavi.

Situace, která tě vyvede z komfortní zóny 

Útočit a bránit se zároveň je věc, kterou se učíme na trénincích Krav Maga již od první hodiny, ale jak reagovat, když mám jen dvě ruce, dvě nohy, ale mnohem více cílů kterým musím čelit?

Seminář Multiple Attackers probíhal v sobotu 11. 12. 2021 v naší Porubské tělocvičně a navazoval na dopolední testování. Klobouk dolů těm, co se přihlásili na obě akce.

Tento seminář byl určen nejen pro pokročilé studenty, ale i pro naše začátečníky. Všichni si tak mohli bez rozdílu otestovat svou úroveň nabitých zkušeností ve scénáři boje proti přesile a hlavně vyzkoušet, jaké to je čelit roztržitosti, stresu a někdy až paralýze z toho, že neví, co mají dělat dříve.

Modelové situace teď a tady

Jak probíhá takový seminář na Multiple Attackers? Stejně jako každý jiný rozcvička, teorie, akce!

V rámci modelových situací si studenti vyzkoušeli nejčastější možné scénáře a jejich řešení. Tentokrát jsme se zaměřili na akce beze zbraní.

Techniky jako bear hugy, různé úchopy a škrcení zatím, co se vám druhý útočník snaží pořádně naložit byly poskládány tak, aby nám studenti nevychladli.

Dá se tomu vůbec nějak předcházet?

Úspěšná sebeobrana je taková, kdy neutrpíte poškození a dostanete se do bezpečí. Zahrnuje techniky prevence, deeskalace, skenování, udržování bezpečné zóny, techniky úderů, obran a opuštění rizikové zóny.

Často se v komentářích na FB setkáváme s reakcemi typu „Kolika útočníkům se ubráním když budu cvičit Krav Maga, než když nebudu? Vymlátím pak celou hospodu? Když jsou dva, už nemáš prostě šanci!“ a podobnými, které jsou zcela zásadním nepochopením prevence a deeskalace. Odcházet proto s natrženým ramenem bude sice skvělá hrdinská historka do života, ale o to horší, pokud na těle zůstanou trvale pohyb omezující následky. 

Každá situace je tak unikátní, a jedná se vždy o sled jednotlivých kroků, než se situace „zvrtne“ – proto nabízí Krav Maga sérii možností jak pomocí svých znalostí a dovedností zvýšit šance ubránit se jak jednotlivci, tak i přesile. Aneb těžko na cvičišti…

Ideálním jsou v tomto případě poznatky nejen standardního trenéra, na kterého jste zvyklí, ale i vhled jiného specialisty. Děkujeme proto Petrovi za jeho vedení a skvělé racionální poznatky.

Ostravští studenti jsou hustí!

O tom, že seminář byl skutečně náročný se přesvědčil sám každý student a v jednu chvíli to byl i dle trenéra „fakt brutál“.

Petr nám tak v závěru složil poklonu s tím, že „ostravští studenti jsou opravdu hustí!“. :)))

My to víme a jsme na naše studenty patřičně hrdí.  Jste fakt hustí ;)

Kdy se bránit a kdy už ne?

O tom, že v případě jednoho útočníka se jedná o stresovou situaci nemusí být vůbec řeč.

V případě několika útočníků se pak stresový faktor řádně násobí. Existují ale situace, kdy je možné se o obranu pokoušet a kdy už ne?

I tuto problematiku jsme nakousli. Skupinka se ve svém pojetí skládá z několika jedinců, kde všichni uvažují za sebe, mají různé hraniční limity, kdy jednají a rovněž mají různé akce, které po překročení hraničního limitu jsou schopni udělat. Spojuje je určitá situace, vztahy a jiné.

Jeden člověk je schopen z vás vybít duši, zatím co pro jiného je vrchol po vás hodit nadávku, či klacek. Přestože stanout proti skupince je extrémně náročné, vždy je zde určitá pravděpodobnost, že se vám situaci podaří předejít, deeskalovat, vyhnout, či se vám může podařit útok odrazit. Další jedince tím můžete překvapit, může je zaplavit strach, mohou i prchnout, ale nemusí. U davu je situace ale diametrálně odlišná.

V případě, že čelíte davu už neplatí fakt, že jednáte s řadou jednotlivců, ale s hmotou, kterou je odstrašit, nebo zastavit téměř nemožné. Na řadu přichází stádní chování a pocit bezpečí tkvoucí v množství a velikosti daného davu. V tomto případě snaha o zachování zdraví naráží na fenomén „nas mnogo“ a situace se bezpečně zpravidla nedá vyřešit jinak, než vzít nohy na ramena…

Ing. Petr Mazal, MBA Instruktor Mladá boleslav

Náš dlouholetý kolega a specialista z jednoho z největších klubu v ČR a největšího v Mladé Boleslavi má za sebou opravdu pestrou minulost, plnou zvyšování kvalifikace v oblastech Krav Maga, osobní bezpečnosti, prevence, fitness, silového tréninku a také výživě. Více o Petrovi si můžete prohlédnout zde.

V Mladé Boleslavi aktuálně vyučuje Krav Maga tréninky pod SAMI pro dospělé ženy i muže, speciální třídy pouze pro ženy, dále bezpečnostní třídy pro seniory a samozřejmě dětské třídy také od 4 let.

Vyjma Krav Maga se Petr se svým týmem intenzivně věnuje i výuce práce s Kettlebellem, kondičním tréninkům a výživovému poradenství.

1. testování dospělých pod SAMI!

3 hodiny drilu na level 1

Dopoledne patřilo našemu prvnímu testování pod organizací SAMI International, které vedl náš hlavní instruktor Mgr. Tomáš Tesař, MBA a dohled mu dělal právě mladoboleslavský kolega Petr Mazal.

Na 1. úroveň byli studenti nuceni ovládat klasické techniky dle osnov, jako byl pohyb a práce s nohama, bojový postoj, 3 varianty obran proti facce, vyproštění z úchopů, škrcení, kravaty a další…

Zkoušeni byli jak z technik, tak z fyzické vytrvalosti, kdy si mnozí sáhli na dno svých sil. Z 19 testovaných studentů, tak můžeme u všech 19 pogratulovat k získání SAMI úrovně Level 1. Takže gratulujeme!

Také studentům se testování líbilo a oceňovali jeho náročnost. Těm co absolvovali jak testování a následně seminář „Multiple Attackers“ musíme složit ohromnou poklonu, protože jejich výkon byl doslova brutální.

Večer jsme šli pak úspěch se studenty oslavit na Vánočním večírku jak je zvykem s bowlingem ;) 

Otázka: „Byli testovaní studenti připraveni?“

ODPOVĚĎ: „Musím říct… na tří hodinové testování to nebylo vůbec špatné, byl jsem opravdu potěšen, že na testování nebyl nikdo, koho bych musel posílat domů, nebo u koho bych musel jakkoliv přimhouřit oči.

Všichni studenti, kteří tam byli, na sobě makali a na testování dělali přesně to, co měli. Bylo to moc fajn.“ – Tomáš Tesař

Gratulujeme!

Chceš taky na seminář, či testování?

Semináře i testování jsou určena výhradně pro studenty. Na testování si studenti užijí pořádný dril a ověří to, co se v tělocvičně naučili.

Pokud tě to zaujalo, pročti si web a zjisti více, nebo se rovnou na cvičení přihlas. Máme již dvě tělocvičny v Ostravě.

začni cvičit

TRÉNINKY
PRO MUŽE
TRÉNINKY
PRO ŽENY

zeptej se…

Máš pročtený web, ale v hlavě ti stále znějí otázky? Přesně pro tyto případy jsme připravili seznam otázek a odpovědí.

Nebo nám rovnou zavolej, pošli mail, nebo napiš. Těšíme se na dotaz!

ZAJÍMAVÉ ODKAZY: