Brutální napadení studenta v autobuse

Kousek od Hrdoňova, nedaleko přehrady Lipno, došlo v autobuse k brutálnímu napadení mladého studenta. Ostatní spolucestující jen přihlíželi. Někteří se dokonce tvářili pobaveně.

Tak nějak by mohla začínat novinová Černá kronika. Nicméně v tomto případě by měl asi skutečný útočník smůlu.

Brutální napadení studenta v autobuse

Kousek od Hrdoňova, nedaleko přehrady Lipno došlo v autobusu k brutálnímu napadení mladého studenta. Ostatní spolucestující jen přihlíželi. Někteří se dokonce tvářili pobaveně. Tak nějak by mohla začínat novinová Černá kronika. Nicméně v tomto případě by měl asi skutečný útočník smůlu.

Pod vedením instruktorů Krav Maga

Výše popsaná scénka se doopravdy stala. Postupně byli všichni cestující napadeni a zároveň byli všichni cestující i útočníky.Celé to bylo součástí letního kempu s Franklynem Hartkampem, ředitelem Krav Maga Global v Nizozemí.

Letní kemp – nácvik v reálných podmínkách

Program letního kempu byl zaměřený na nácvik sebeobrany v reálných podmínkách. Probíhal jednak venku, ale poté také neobvykle v autobuse.

Na kempu jsme se setkali jednak instruktoři, ale rovněž studenti z Krav Maga Global.

Franklyn Hartkamp, který naše cvičení vedl, byl opravdu neskutečný. I když jsme byli fyzicky na dně, přesto nás dokázal motivovat a posouvat ještě o kus dál a dál. Ne nadarmo je na úrovni Expert level 3.

Nácvik obranných technik v autobuse

Při nácviku ve stojícím autobuse jsme se tak dostávali do situací, na které se v tělocvičně jednoduše připravit nelze. Když se však autobus rozjel, získalo cvičení rázem reálný rozměr.

Autobus projížděl okolními vesnicemi, akceleroval, brzdil a vybíral všechny zatáčky, zatímco my nacvičovali. Za jízdy tak byly všechny nacvičované techniky, kdy se do toho houpala podlaha a bylo nutné držet stabilitu ještě těžší, než jsme si představovali.

Bylo to nezapomenutelné, také díky tomu, že jsme se na kempu sešli jako skvělá parta.

Chceš taky na kemp/seminář? 

Speciální kempy a semináře jsou primárně pro naše studenty. Na akcích si totiž ověří to, co se v tělocvičně naučili.

Pokud tě to zaujalo pročti si web a zjisti více, nebo se rovnou na cvičení přihlas. Jsme 2x v Ostravě a cvičíme ráno, odpoledne i večer.

zeptej se…

Máš pročtený web, ale v hlavě ti stále znějí otázky? Přesně pro tyto případy jsme připravili seznam otázek a odpovědí.

Nebo nám rovnou zavolej, pošli mail, nebo napiš. Většinou nekoušeme :)