Kubotan Yawara - ukázka použitíŘešit problémy klackem, tedy silou, asi není správné. Ale občas se stane, že je nutné se bránit. Nemusíme k tomu používat zrovna velký klacek. Bude stačit i malý „klacík“.

Účinná sebeobrana

Pokud se chcete bezpečně ubránit, můžete k tomu použít malou, nenápadnou zbraň, která nezabíjí, nezůstávají po ní kaluže krve, ale přesto je účinná. Je vhodná pro muže, ale především pak pro ženy.

Hodně muziky s malým kouskem – Kobutan, Yawara nebo self-defense stick

Různé názvy pro stejnou zbraň. Malou, cca 15 cm dlouhou tyčinku. Dříve byla vyráběná jen ze dřeva, dnes jsou i plastové, nebo kovové. Často jsou z duralu,
s kroužkem pro pověšení na klíče. Skladná, lehká, můžete ji mít stále při sobě. Používá se při úderech, zvyšuje účinnost pák a je velmi účinná při tlaku na citlivé body lidského těla.

Můžete se to naučit a ještě dostat dárek

S Kobutanem (Yawarou) se můžete naučit účinně bránit. Připravili jsme speciální seminář zaměřený na využití této zbraně v sebeobranně. Cílem bude naučit se základy použití v reálné sebeobraně. Pro nácvik dostanete jako dárek duralové self-defense sticky, které si pak můžete nechat. Základy se zvládne naučit každý, tak se toho nebojte.