Koronavirus COVID-19

„A co vy a ten Koronavirus?“ Otázka, která hýbala komunikačními kanály v souvislosti s prvním případem v ČR. Co děláme, na co jsme připraveni a jak reagujeme?

Aktuální dění v Krav Maga Tým Tesař…

KORONAVIRUS COVID-19

„A co vy a ten Koronavirus?“ Otázka, která hýbala komunikačními kanály v souvislosti s prvním případem v ČR. Co děláme, na co jsme připraveni a jak reagujeme?

Aktuální dění v Krav Maga Tým Tesař…

ROZHOVOR: „Největší Krav Maga centrum v Ostravě přerušilo provoz – Co bude dál?“

Rychlý rozhovor s Tomášem Tesařem o aktuální situaci ohledně uzavření tělocvičen Krav Maga Centrum a Krav Maga Poruba.

Rozhodli jste se uzavřít obě tělocvičny.

Máte představu, jak dlouho budou uzavřeny?

O uzavření tělocvičen jsem rozhodl prakticky okamžitě v souladu s rozhodnutími vlády na odpolední tiskové konferencí ze 12. 3. 2020. Ten den, ve čtvrtek jsme dojeli poslední tréninky, od pátku 13. jsme již nechali tělocvičnu „zakonzervovanou“. Na jak dlouho, se uvidí.

Co znamená zakonzervovanou?

Nikdo nebude mít přístup dovnitř. Žádný instruktor, ani já. Žádné soukromé lekce, nic co by mohlo představovat riziko přenosu, nebo kontaminace.

Některé ostatní Krav Maga organizace v ČR, sporty a taneční školy zůstaly otevřené. Nebylo uzavření předčasné?

Nemyslím si. Z oficiálních informací je zřejmé, že 85% populace může mít mírné, nebo žádné příznaky nakažení koronavirem a mohou být snadno přenašeči. My si rozhodně nepřejeme, aby kdokoliv z našich studentů, nebo jejich bližních byl zasažen. O to víc, když jsou nejrizikovější skupinou vážně nemocní a senioři – babičky, dědečci. Musíme být maximálně solidární.

Z médií začaly pronikat informace, že v Itálii už starší spoluobčany neléčí, ale pouze mladší ročníky, které mají vyšší pravděpodobnost přežití. Přijde nám naprosto nemístné pokračovat ve výuce a shromažďovat se ve chvíli, kdy máme všichni táhnout za jeden provaz a zamezit šíření COVID-19. Bohužel aktuální vývoj v ČR smysl dobrovolného přerušení jen potvrzuje.

Vše o COVID-19 na jednom místě

Na webu naleznete srozumitelně vše co potřebujete vědět o hrozbě koronaviru, prevenci, šíření, karanténě a co dělat když…


https://www.okoronaviru.cz/

Zvažovali jste před uzavřením, některé kroky, které by zachovaly provoz? Sportoviště a akce do 30-ti osob nebyly omezeny.

Tohle je trochu sci-fi. Nechceme si hrát na doktory, nebo epidemiology, abychom rozhodovali co je a co není přiměřený postup. Samozřejmě nás napadly možnosti, nechat tělocvičnu pravidelně dezinfikovat, měřit bezkontaktním teploměrem studenty, nebo apelovat na to, aby k nám chodili pouze zdraví. Tyto úvahy hrály roli během úterý, když byla stanovena hranice 100 lidí a nebylo zcela zřejmé, že všichni můžeme být přenašeči. 

Jakmile přišlo čtvrteční nařízení vlády o uzavření posiloven, wellness center a omezení shromažďování na akcích nad 30 osob, nebylo nad čím váhat.

Co když přijde vládní karanténa? Znamená aktuální situace, že máte volno?

V žádném případě. Jenom se nám práce přesune z cvičební fáze do administrativní fáze. Stále připravujeme osnovy a plány příprav na letní tábory, akce pro teenagery, články informativní i zájmové. Během dlouhodobých změn, které v předvánočním období vyvrcholily partnerstvím a přestupem pod SAMI se nám nabalovaly další a další úkoly a kroky, které máme v plánu tento rok zavádět.

Samotné zavedení karantény je zřejmě jediný další logický krok, který určitě kvitujeme.

Které z akcí, co plánujete, mohou být v ohrožení?

Předpokládáme, že všechny akce do června postihne odklad. Peter Weckauf, seminář pro teenagery, teleskop a další. U táborů pro děti v červenci a srpnu, zatím změny dělat nebudeme.

Registrujete mezi svými studenty již nějaké případy?

Naštěstí ne. Opatření jsou tak preventivní.

Přehled situace v ČR

Grafická nástavba statistických a datových údajů v přehledné aplikaci Ministerstva zdravotnictví České republiky. Denní nárusty, počet testovaných, časový vývoj…

Epidemie koronaviru srozumitelně graficky

Přehled situace v ČR

Grafická nástavba statictických a datových údajů v přehledné aplikaci Ministerstva zdravotnictví České republiky. Denní nárusty, počet testovaných, časový vývoj…
Epidemie koronaviru srozumitelně graficky

Plánujete po dobu přerušení výuky její nahrazování studentům?

Zvažujeme asi 5 scénářů jak se k situaci postavit, jak naše studenty odškodnit a jaké technické prostředky v této situaci využít. Jedná se o fakt, že koronavirus postihl celou společnost najednou, proto musíme na situaci reagovat a zvážit, zda-li bude možné přenést případnou výuku domů k našim studentům.

Bude-li v hlavní roli nahrazování, či cokoliv dalšího, je tak zatím jen otázkou. Na všem aktuálně pracujeme a k celé situaci se stavíme čelem. Jakmile toto období společně přečkáme určitě všechny otázky vyřešíme.

Některá divadla vrací příspěvky za zrušená představení. Máte už předběžný výhled ztrát? 

Upřímně, teď určitě nebudeme mluvit o financích. O tom, jak tvrdě dopadne koronavirus na naše tělocvičny se můžeme začít bavit, jakmile situace pomine. Je nám všem ale jasné, že dopad koronaviru na celou společnost bude významný nejen po zdravotní, ale i ekonomické stránce.

Doporučili byste studentům nějaká opatření?

Sedět doma, nestýkat se s lidmi pokud to není nezbytné, dodržovat ve zvýšené míře hygienu (mýdlo) a používat ochranné pomůcky (roušky, respirátory, petky?), aby se nákaza nešířila.

Určitě nepropadejme panice a nepodléhejme HOAXům, jsme v tom všichni stejně.

Odkazy, které stojí za pozornost:

https://www.okoronaviru.cz/ – vše potřebné srozumitelně

https://koronavirus.mzcr.cz/ – oficiální web Ministerstva zdravotnictví

https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/ – grafické znázornění stavu v ČR

http://www.khsova.cz/homepage/detail-aktuality/12988 – karanténa

https://www.mvcr.cz/ – Ministerstvo vnitra

 

zeptej se…

Máš pročtený web, ale v hlavě ti stále znějí otázky? Přesně pro tyto případy jsme připravili seznam otázek a odpovědí.

Nebo nám rovnou zavolej, pošli mail, nebo napiš. Většinou nekoušeme :)

ZAJÍMAVÉ ODKAZY: