Historie Krav Maga

Historie Krav Maga se začala psát po vzniku státu Izrael v roce 1948. V té době vznikla potřeba vytvoření efektivního sebeobranného a taktického systému pro armádu, protože Izrael byl neustále ohrožován okolními arabskými státy.

Požadovaný sebeobranný systém měl být snadný na naučení, měl rychle rozvíjet fyzickou a psychickou připravenost vojáků a měl využívat přirozených, instinktivních reakcí na napadení.

Tímto úkolem byl pověřený Imi Lichtenfeld (Sde-Or), který odpovídal za fyzickou přípravu a boj z blízka u všech složek Izraelské armády. Když Imi Lichtenfeld odešel
z aktivní služby, upravil systém Krav Maga pro použití i u policie a jako sebeobranný systém pro veřejnost.

Krav Maga znamená ve volném překladu z hebrejštiny boj z blízka.

Imrich Lichtenfeld dlouhodobě spolupracoval se svým asistentem Eyalem Yanilovem, který začal systém Krav Maga dále rozvíjet do dnešní podoby. Eyal Yanilov založil Krav Maga Global, celosvětovou organizaci zabývající se rozvojem Krav Maga. Zatím stále stojí v jejím čele.

Krav Maga Global je zaměřená na rozvoj jedinečného sebeobranného systému, který je snadný na naučení a zapamatování. Podstatou je využití přirozených reakcí člověka na napadení.

Cílem je naučit se bránit kohokoliv bez ohledu na věk a fyzické dispozice. Nedílnou součástí výuky Krav Maga je trénink psychické odolnosti v okamžiku napadení.

Chcete vědět více o výhodách Krav Maga Global? Chcete se naučit efektivně bránit? Zavolejte mi – 604 609 130.

Mgr. Tomáš Tesař, MBA, instruktor KMG v Ostravě