„Natka je hustá!“ – Tomáš Tesař

„Natka je hustá! – Jirku nového instruktora málem vypla, pár lidí zrakvila! Když tohle dokáže s tím, jak je drobná, proč by to nedokázala i jiná holka? Natka je přirozený vzor!“ – Tomáš Tesař

Před nedávnem se u nás ukázala Natka. Delší dobu jsme se neviděli, dali se do řeči a vyplynulo se z toho nadšené povídání a vzpomínání. Proč je Natka v Tomášových očích „hustá“? Zeptali jsme se přímo Nat…

Natka!

A je to tady přátelé! Neuvěřitelná píle, vytrvalost a odhodlání vedly Jirku Stanovského k tomu, aby úspěšně zvládl testování na instruktora. Pozn. jako jediný ze stupně „P“ dosáhl přímo až na technický stupeň „G2“. Gratulujeme! Našeho nového instruktora jsme samozřejmě vyzpovídali a o dojmy se dělíme níže.

14 letá dívka na tréninku dospělých?

Protože naše centrum sebeobrany Krav Maga Tým Tesař není o řečech, ale o činech, rozhodli jsme se po seminářích nacvičujících sebeobranu v autobuse, sebeobranu v podzemních garážích, či hospodě, jít na úroveň nejvyšší a to přímo na letadlo.

Nemožné? Skoro, ale zvládli jsme to!

Taková příležitost se může naskytnout třeba jen jednou za život! Proto jsme se těšili hojné účasti 71 studentů nejen z řad našeho ostravského centra Krav Maga, ale také studentů z Olomouce, Liberce, či Českých Budějovic.

Co tě přivedlo k tomu, učit ostatní?

Jmenuji se Natálie a studuji na jazykovém gymnáziu. Kromě KM mám ráda posilování, jak v posilovně, tak doma, kde si pustím repráky na plné pecky. Od malá chodím s rodiči na výlety do přírody, takže turistika a dlouhé procházky přírodou jsou mi velmi blízké. Mimo sportovní tématiku mám také ráda jídlo (kdo by neměl), poslouchání hudby, kreslení, rodinu a přátele. Teď nastupuji do 4. ročníku, mám v plánu vysokou školu takže uvidím kam mě život zavede. Každopádně doufám, že sporty, které mě baví budou stále mým koníčkem a nebo budoucí prací?

Jak dlouho děláš sebeobranu krav maga?

Sebeobranu Krav Maga dělám 5 let.

Kdy se ti v hlavě začala rodit myšlenka se
systém Krav Maga nejen učit, ale i vyučovat?

V mládí jsem cvičil Kung-fu. Sportovat jsem nepřestal (cyklistika, běh, plavání, atd.), ale začal mi chybět kontaktní sport. 

Na internetu jsem začal hledat bojové sporty. Zaujala mě Krav Maga. Chtěl jsem si toto bojové umění vyzkoušet naživo. Přihláška k Tomášovi byla trefa do černého

Techniky, které jsou reálné v boji na ulici mě přesvědčili, že jsem zvolil správně. Čím víc jsem stoupal v technických stupních, tím víc ve mě nápad vyučovat sílil – ale až Tomáš mě nakopnul.

Jak náročná pro tebe byla příprava? Co všechno jsi musel zvládnout?

Příprava probíhala od listopadu do června, vždy 1x měsíčně s instruktorem v Praze. Výukový blok obnášel teorii a přednášky, nacvičování technik, bojové dovednosti, ale také kurz zdravovědy. Doma jsem začal víc běhat a trénovat.

Popiš nám prosím, jak vypadá testování na trenéra?

Jde o fyzicky a psychicky náročný kurz, který trvá 2 x 12 dní a mezi termíny jsou 2 týdny pauza. Začínáme vždy v 9 hodin ráno a končíme v 18 hodin večer.

Závěrem kurzu je testování – skládá se ze tří částí fyzická, technická a andragogická část. Účastník kurzu musí uspět ve všech třech částech, aby úspěšně završil instruktorský kurz.

Byl jsi během kurzu nervózní?

Předposlední den. Měl jsem odučit svou hodinu s žáky a v tu chvíli jsem nervózní byl :)

Který okamžik ti utkvěl v paměti nejvíce?

Posledních 20 min. z testování. V tu chvíli jsme do sebe jeli opravdu naplno. Každý v tu chvíli čekal kdo z nás padne první. Všichni jsme to dali!

bonusová otázka
Co znamená věta „nejhorší testování, co jsem zažil“

To byl odkaz v naší interní skupině na 12 den, kdy je člověk unavený a má ze sebe vydat maximum.

Soustředit se na správné provedení techniky a na konci se nenechat knokautovat, ruce pořád nahoře a být stále ve střehu je opravdu, opravdu, ale opravdu náročné !

začni cvičit

TRÉNINKY
PRO MUŽE
TRÉNINKY
PRO ŽENY
TRÉNINKY
DOSPĚLÍ

zeptej se…

Máš pročtený web, ale v hlavě ti stále znějí otázky? Přesně pro tyto případy jsme připravili seznam otázek a odpovědí.

Nebo nám rovnou zavolej, pošli mail, nebo napiš. Těšíme se nad dotaz!