Krav Maga Concept - První trenéři v ČR - Krav Maga Tým Tesař
POZOR!!! od 11. 5. 2020 obnovujeme výuku!!!

Krav Maga Concept – První trenéři v ČR

Ve standardní Krav Maga je zpravidla jedna technika na určitou pozici, která nemusí vždy dobře fungovat. V KMC (Krav Maga Concept) dostaneš alternativy na každou jednu protivníkovu pozici.

Alternativy obohacené o dirt fight…

Krav Maga Concept – intenzivní trénink

Ve standardní Krav Maga je zpravidla jedna technika na určitou pozici, která nemusí vždy dobře fungovat. V KMC (Krav Maga Concept) dostaneš alternativy na každou jednu protivníkovu pozici.

Alternativy obohacené o dirt fight…

Krav Maga Concept – Certifikace pro ČR

Letos jsme se s Honzou vydali již podruhé do Vídně (první Vídeň a trénink KMC zde) na intenzivní kurz Krav Maga Concept pod vedením Petera Weckaufa a Irmengard Hanzal.

Během 4 denního kurzu jsme načerpali spousty nových informací a pohledů na věc, které jsme do té doby postrádali…

krav-maga-concept-ostrava

Krav Maga Concept by Peter Weckauf

Krav Maga v pojetí Petera Weckaufa je odlišná v tom, že je tam spousta dalších možností, jak se bránit, jak Krav Magu použít, ať už ve stoje, nebo na zemi.

Kdybych to řekl zjednodušeně, tak v KM jsme měli jednu techniku na určitou pozici, která ne vždy dobře fungovala. KMC poskytuje řešení, aby obrana fungovala.

Rozšíření znalostí Krav Maga

Někdo si může říct, že alternativy jsou zbytečné a stejně si je nebude pamatovat… ale v tom případě ho z omylu vyvede hned při nácviku kolega – sparing partner. Nehledě na základní předpoklad u Krav Maga – efektivně se ubránit a přežít (pokud neutečeš ;) ). 

V Krav Maga Concept řešíme všechny problémové pozice, kde se může útočník nacházet: před tebou, za tebou, na straně, ve všech možných úhlech a vzdálenostech a ty na něj musíš reagovat. Otevírá se tak celá nová řada možností, kdy nespoléháš pouze na jednu techniku (která ti třeba může dělat v tréninku problémy), ale máš k dispozici dostatek možných řešení problémových situací.

„Vídeňská sonáta II.“ a certifikace

Díky tréninkovým povinnostem se nám podařilo navštívit Vídeň tentokráte jen na 2 dny, ale i tak to byl zážitek. Nové tréninky, techniky, znalosti. To vše nás provázelo po celou dobu vyčerpávajícího kurzu.

Skvěle jsme se bavili a probírali možné organizační záležitosti pro ČR. Dnes v době, kdy tento text čtete můžeme hrdě říci, že nás smíte považovat s ostatními kolegy po ČR za první certifikované trenéry Krav Maga Concept v České republice.

Krav Maga Tým tesař a KMC?

Systém Krav Maga Concept je tak mnohem propracovanější variantou, což nám v rámci KM chybělo. Peter Weckauf vše jednoduše ukázal, vysvětlil a bylo vidět jak jsou nové alternativní techniky jednoduché, ale hlavně účinné.

Díky SAMI tréninkům a seminářům jsme dospěli k závěru, že osnovy „SAMI“ zařadíme do výuky i my a začneme tyto novinky postupně vyučovat i vás, naše studenty. Těšte se, bude to bomba! :)

krav-maga-concept-ostrava

Články o SAMI Combat Systems

Aktuality

SAMI Combat Systems – Konečně v Ostravě

„SAMICS“ – konečně i v Ostravě Útoky na ohryzek, na citlivá místa a překvapivý útok na dolní čelist… Krav Maga Tým Tesař rozšiřuje svůj záběr o nové techniky, metody a semináře pro efektivnější sebeobranu. Naučíme

Číst dále...
Aktuality

Krav Maga Concept – První trenéři v ČR

Krav Maga Concept – První trenéři v ČR Ve standardní Krav Maga je zpravidla jedna technika na určitou pozici, která nemusí vždy dobře fungovat. V KMC (Krav Maga Concept) dostaneš alternativy na každou jednu protivníkovu

Číst dále...
KAPAP sebeobrana
Aktuality

KAPAP – Kurz ozbrojených složek

Kapap – kurz ozbrojených složek Kapap koncept byl jedním slovem úžasný, jednoduché principy, které stačilo dodržet a vše šlo na pohodu. Jednotlivec, práce v týmu… zbraně, pacifikace útočníka… Seminář KAPAP Francie! Kapap – kurz ozbrojených

Číst dále...
Aktuality

Krav Maga Concept – SAMI Vídeň

Krav Maga Concept – SAMI Combat Systems Krav Maga Concept je surovější, agresivnější, použitelnější – jedna ruka kontroluje, druhá ruka „bije“. Tak vypadá Krav Maga v podání Petera Weckaufa – dává nám to smysl? Budeme ji

Číst dále...

zeptej se…

Máš pročtený web, ale v hlavě ti stále znějí otázky? Přesně pro tyto případy jsme připravili seznam otázek a odpovědí.

Nebo nám rovnou zavolej, pošli mail, nebo napiš. Většinou nekoušeme :)