Panantukan, Filipínský box a Knife Fighting Concept - SAMI Brno - Krav Maga Tým Tesař
POZOR!!! od 11. 5. 2020 obnovujeme výuku!!!

Panantukan – druhé kolo s Peterem Weckaufem

Po prvotním nadšení našich trenérů Krav Maga Tým Tesař – Honzy, Adama a Martiny, jsem se rozhodl i já absolvovat seminář Panantukan a Knife Fighting System a poznat Petera Weckaufa osobně.

A mohu říci… Peter je profesionál na svém místě.

Panantukan – druhé kolo s Peterem Weckaufem

Po prvotním nadšení našich trenérů Krav Maga Tým Tesař – Honzy, Adama a Martiny, jsem se rozhodl absolvovat seminář Panantukan a Knife Fighting System a poznat Petera Weckaufa osobně.

A mohu říci… Peter je profesionál na svém místě.

Panantukan + Knife Fighting Concept seminář SAMI Brno

Minule jste si mohli přečíst o semináři Knife Fighting Concept, aneb obrana proti noži resp. boj s nožem proti noži. Reakce našich instruktorů byly nadšené. Nemohl jsem si proto další seminář s Peterem Weckaufem nechat jen tak ujít a zúčastnil se semináře v Brně na téma Panantukan a Knife Fighting Concept.
krav-maga-panantukan

První část semináře, seznámení s filipínským boxem

Seminář byl rozdělen na dvě části. V první jsme se věnovali Panantukan, Suntukan, neboli Filipínskému boxu. V druhé části samotným nožům.

Pozitivním překvapením pro mě bylo, že jsem na semináři potkal kolegy Mílu (Miloslav Pernet) z Mladé Boleslavy a Péťu Zahradeckého ze Znojma – takže jsem tam nebyl sám :)

Část semináře Panantukan zahrnovala řadu různého drilování. Konkrétněji šlo o nácviky tréninků, různé obranné kombinace, správný pohyb v rámci techniky, použití jednotlivých krytů, pacifikace útočníka a jeho položení/složení na zem.

 

Druhá část semináře, Knife Fight (boj s nožem)

Po Panantukan části následoval Knife Fighting Concept – boj s nožem, přesněji řečeno nůž proti noži, dva nože proti dvěma nožům, vlastně velmi příjemné zpestření k technikám, které normálně v trénincích Krav Maga děláme.

Stejně jako na předešlém semináři šlo v sebeobraně s nožem o techniky držení, odrážení, zásahu a odzbrojení na nohou i na zemi. 

Setkání s Peterem Weckaufem

Musím říci, že setkání s Peterem bylo plné pozitivních dojmů. Je to člověk, na kterém jdou vidět léta praxe a který má ohromné charisma, pozitivní energii a vyrovnanost.

Ale hlavně je Peter Weckauf naprostý profesionál, jak při vysvětlování technik, tak při práci se studenty. Bude skvělé uspořádat seminář SAMI Combat Systems i u nás v Ostravě.

Co je to Panantukan? Bojový sport?

Panantukan – Přestože bývá na veřejnosti přirovnávám k evropskému boxu, bere si z něj jen pár úderů, bloků a různé úhyby. Nejedná se o bojový sport, základní kameny Panantukanu jsou techniky s nožem a tyčí převedeny do neozbrojeného boje. Využívá také Cadena de Mano, neboli trapping a strhy, podmety, páky, kopy od pasu dolů a vychylování k narušení rovnováhy soupeře. Mezi zajímavé součásti patří i „gunting“, což jsou údery na tzv. „nervové body a svaly“.

Filipínský box, resp. Filipínský pouliční box používá dále údery pěstmi, dlaněmi, malíčkovými hranami, prsty, předloktím, lokty, hlavou, koleny a míří údery a kopy do krku, pohlavních orgánů, očí, uší, hlavy, stejně tak jako do ostatních částí těla. 

Filpínský box – Panantukan, nebo také Suntukan ziskává ve světě rostoucí popularitu pro svou efektivitu v boji a proto si jej blíže představíme v samostatném článku během roku…

Články o SAMI Combat Systems

Aktuality

SAMI Combat Systems – Konečně v Ostravě

„SAMICS“ – konečně i v Ostravě Útoky na ohryzek, na citlivá místa a překvapivý útok na dolní čelist… Krav Maga Tým Tesař rozšiřuje svůj záběr o nové techniky, metody a semináře pro efektivnější sebeobranu. Naučíme

Číst dále...
Aktuality

Krav Maga Concept – První trenéři v ČR

Krav Maga Concept – První trenéři v ČR Ve standardní Krav Maga je zpravidla jedna technika na určitou pozici, která nemusí vždy dobře fungovat. V KMC (Krav Maga Concept) dostaneš alternativy na každou jednu protivníkovu

Číst dále...
KAPAP sebeobrana
Aktuality

KAPAP – Kurz ozbrojených složek

Kapap – kurz ozbrojených složek Kapap koncept byl jedním slovem úžasný, jednoduché principy, které stačilo dodržet a vše šlo na pohodu. Jednotlivec, práce v týmu… zbraně, pacifikace útočníka… Seminář KAPAP Francie! Kapap – kurz ozbrojených

Číst dále...
Aktuality

Krav Maga Concept – SAMI Vídeň

Krav Maga Concept – SAMI Combat Systems Krav Maga Concept je surovější, agresivnější, použitelnější – jedna ruka kontroluje, druhá ruka „bije“. Tak vypadá Krav Maga v podání Petera Weckaufa – dává nám to smysl? Budeme ji

Číst dále...

zeptej se…

Máš pročtený web, ale v hlavě ti stále znějí otázky? Přesně pro tyto případy jsme připravili seznam otázek a odpovědí.

Nebo nám rovnou zavolej, pošli mail, nebo napiš. Těšíme se na dotaz!