Tomáš Tesař - zakladatel KMTT - Krav Maga Tým Tesař
POZOR!!! od 11. 5. 2020 obnovujeme výuku!!!

Tomáš Tesař – zakladatel Krav Maga Tým Tesař

Tomáš založil poprvé Krav Maga organizaci při studiích v Olomouci. V Ostravě na své zkušenosti navázal a nyní vede největší Krav Maga centrum v Moravskoslezském kraji.

Z myšlenky k činu.

Tomáš Tesař – zakladatel Krav Maga Tým Tesař

Tomáš založil poprvé Krav Maga organizaci při studiích v Olomouci. V Ostravě na své zkušenosti navázal a nyní vede největší Krav Maga centrum v Moravskoslezském kraji.

Z myšlenky k činu.

Sportovní začátky a Krav Maga

Mgr. Tomáš Tesař, MBA – zakladatel 1. krav maga global týmu v ostravě

Narozen v roce 1989 v Ostravě, vystudoval Matematické metody v ekonomice na Slezské univerzitě v Opavě, Aplikace matematiky v ekonomii na Univerzitě Palackého v Olomouci. Přesto se oboru nevěnuje a veškeré soustředění směřuje na systém sebeobrany Krav Maga.

Mladí a prvotní zájmy

V mládí hrával pravidelně tenis a kromě tenisu, kterému věnoval většinu času se dále věnoval sportovním aktivitám v tábornickém oddíle mládeže BVU v Ostravě Přívozu.

Několikrát týdně hrávali různé táborové hry, chodili do přírody a pořádali různé táborové soutěže. Součástí programu byla i sportovní činnost, jako turnaje ve florbale a fotbale.

Začátky Výuky Krav Maga

Se sebeobranou Krav Maga se poprvé setkal už na vysoké škole, ale až od roku 2010 se plně věnuje cvičení.

Díky fyzické připravenosti a citu pro pohyb absolvoval v roce 2012 instruktorský kurz. Jednalo se o kurz pod vedením zahraničních lektorů Emmanuela Ayache a Franklyna Hartkampa a stal se prvním certifikovaným instruktorem Krav Maga Global v Ostravě.

V témže roce prošel instruktorským updatem, kterým je ověřována kvalita instruktorů a jejich profesní růst. Instruktorský update vedl Rune Lind, ředitel KMG z Norska.

Tyto update kurzy absolvuje úspěšně každý rok. Instruktor, který by tento kurz neabsolvoval, přijde o licenci.

Další vzdělávání v Krav Maga

Sebeobrana dětí a technický stupeň G2

V roce 2014 se rozhodl zaměřit na sebeobranu dětí. Pod vedením Zeeva Cohena v Izraeli úspěšně absolvoval instruktorský kurz a stal se prvním certifikovaným instruktorem se zaměřením na děti v Ostravě v rámci Krav Maga Global.

Následně se v Izraeli účastnil náročného Graduate kempu pod vedením Eyala Yanilova a členů Global Teamu. Tento kemp byl zakončen testováním, které úspěšně zvládl a stal se držitelem technického stupně G2. Jako jeden z mála v daném roce, měl možnost v Izraeli navštívit hrob samotného zakladatele Krav Magy Imi Lichtenfelda.

Shlomi Katz (lotar) a unikátní Combat mindset 

Zkušenosti pro své tréninky čerpá i mimo organizaci KMG. Když od svého kamaráda dostal pozvání vycestovat na tři týdny do Kalifornie a trénovat pod výjimečným instruktorem Shlomim Katzem, neváhal ani minutu. Shlomi Katz se většinu svého života věnuje bojovým sportům a byl rovněž hlavním instruktorem protiteroristické jednotky LOTAR.

Konec roku 2015 se nesl v duchu návštěvy Německa. Zde proběhl instruktorský kurz Combat Mindset pod vedením světové špičky, norského instruktora, Ole Boe. Combat Mindset patří mezi nejnáročnější kurzy, které KMG svým instruktorům poskytuje. Česká Republika má pouze 4 instruktory, kteří absolvovali tento kurz.

Rory Miller a technický stupeň G3

Fyzická náplň je jen jedna z mnoha částí, kterým se na tréninku věnuje. Tomášovým oblíbeným citátem je „Cogito ergo sum“  (Myslím, tedy jsem) a tím se řídí i během svých tréninků. Když se naskytla příležitost vycestovat do Anglie a učit se od Roryho Millera, celosvětově uznávané autority v oblasti reálného násilí, bylo rozhodnuto. Skvěle připravený kurz v Anglii po teoretické i praktické části zajistil zakomponování těchto poznatků i do tréninku.

Do Izraele se opět vrátil o dva roky později společně s dalšími českými kolegy. Česká výprava přijala soukromé pozvání KMG HQ a vydala se trénovat s nejlepším mezi nejlepšími, samotným Eyal Yanilovem. Nové informace a podněty pro vedení tréninku byly velmi hodnotné. Návštěvu Izraele zakončil testováním – úspěšně na technický stupeň G3!

Tělocvična, seminář letadlo a technický stupeň G4, g5

Soustavná píle a zvyšování zkušeností se odrazilo i v podobě dětských a dospělých tříd. Roku 2017 otevírá svou vlastní tělocvičnu a zvyšuje laťku profesionálním vybavením a pomůckami. Tomášovi se v této době podařilo vytvořit největší Krav Maga centrum na Severní Moravě a ve Slezsku.

Další rok jej čekal další Graduate camp pod vedením instruktorů Eyal Yanilov, Ilyja Dunsky, Rune Lind a Massimo Fenu. Kemp zaměřený převážně na problematiku útoku s nožem, bojovými dovednostmi a bojem na zemi – úspěšně jej zakončil technickým stupněm G4.

S vlastním zázemím se zvýšila četnost pořádaných seminářů. Ground Fight I, nebo Ground Fight II s Martinem StehlíkemCombat seminář s ředitelem Krav Maga Global CZJakubem Otipkou a další. Vrcholem všech seminářů a nácviků obrany, mimo jiné  v  podzemních garážích a hospodě, byl seminář letadlo, který se uskutečnil spolu s oslavami 5 let Krav Maga v Ostravě.

V loňském roce proběhlo rovněž testování v Izraeli na technický stupeň G5, který je posledním krokem před stupněm Expert level 1 – vrcholem kontinuální práce a přípravy.

zeptej se…

Máš pročtený web, ale v hlavě ti stále znějí otázky? Přesně pro tyto případy jsme připravili seznam otázek a odpovědí.

Nebo nám rovnou zavolej, pošli mail, nebo napiš. Těšíme se na dotaz!